Post new topic Reply to topic  [ 89 posts ] 

Board index : REALMS : Unlimited

Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Thu Feb 16, 2006 10:25 pm 

a moje bi e dobre da poiasnim koi kakvo razbira pod dumata shesto chuvstvo che mai tuka sichki si imame sobstveno opredelenie. pone na men mi biat na ochi tri razlichni opredelenia na uchstnicite v diskusiata:

1. umenieto da sledim znacite po putia si i da gi tulkuvame kakto i da se vuzpolzvame ot sinhronnostite i sluchainite subitia . ( bzw tova si e otlichno napisano v knigite za selestinskoto prorochestvo za koito stana duma na drugo maisto kakto i v knigite na jung ).

2. svruhestestvenoto umenie da preduseshtame neshtata, da vijdame budeshteto, da kontaktuvame s duhove. chudia se dali vsichki tuk koito tvurdiat che imat silno razvito shesto chuvstvo naistina umeiat podobni svruhestestveni neshta.

3. otvarianeto na tretoto oko . hm naistina ne znaeh che shestoto chuvstvo oznachava da ti e otvoreno tretoto oko, iavno imam razminavania s definiciite. :)

4. i razbira se neurotransmitterite i neuro science svurzana s tim leary

ta si mislia che mai govorim za suvsem razlichni neshta vsichki... :)

Back to top
 Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Feb 16, 2006 10:43 pm 
Ами аз предлагам OXLAHUN да помодераторства малко и да отреже темата за 3тото око, reign я започна, бях запитан и се почувствах длъжен да отговоря :lol:. Дано някой е прочел поне, щото коментари няма.

Back to top

Post subject:
PostPosted: Thu Feb 16, 2006 10:46 pm 

И си абсолютно сигурна че тези четири понятия не могат да се дължат на едно и също нещо?

Back to top
 Profile ICQ 

Post subject:
PostPosted: Thu Feb 16, 2006 10:48 pm 

Бегемоте, на хубавата и изчерпателна информация не са нужни коментари :]

Back to top
 Profile ICQ 

Post subject: ...
PostPosted: Thu Feb 16, 2006 11:33 pm 

...vsichki govorim za edno i syshto neshto...vse pak :)
no vseki izlaga negovata gledna tochka...
ne se razseivaite ...tykmo stana interesno :P

VSICHKO E EDNO :!:
6-to chuvstvo=intuicia=instinkt (sledvane na bojestvenia plan, osyznavane na lichnia pyt, tova koeto ni e otredeno, sydbata...ili NAI-DOBROTO ZA VSICHKI)

prosto go razbirame po razlichen nachin...
a che 3-toto oko e senzora za intuiciata otkydeto poluchavame vizii e fakt 8) ...kakto i 5-ta chakra e bojestvenoto uho i ottam ulaviame glasove i prisystvie na visshi syshtestva,a syshto i syvetite ot VISSHIA AZ...no ne samo de...vsichki chakri imat svoeto znachenie, za tova kak sme svyrzani s kosmosa.
ima razlichni metodi i uchenia za energiata, koito opisvat neshtata po shoden nachin i vinagi stava vypros za edno i syshto neshto,
zashtoto istinata e edna :!:

mokiziva...
NIAMA NISHTO SLUCHAINO :)
v selestinskoto prorochestvo davat s primeri kak mojesh lesno da se doveriavash na tova koeto ti se sluchva ..DA PRIEMASH....i da razbirash....ZNACITE :)

Back to top
 Profile WWWICQ 

Post subject:
PostPosted: Thu Feb 16, 2006 11:54 pm 

Всичко е едно? Интуиция=тлъста телешка пържола? Брей, че интуиция и инстинкт е едно и също нещо!!!
То за някои хора и сарказъм и ирония е едно и също нещо, но като си поговоря малко с тях и им демонтрирам малко и от двете ги uбеждавам повече да не ми пробутват неаргументираните си, неправилни заключения. :twisted:

И освен това истината не е една, има много истини. Защото да кажеш, че истината е една е като да кажеш "аз съм прав, ти си лъжец", без да има нужда от доказателство.

Back to top
 Profile WWWICQ 

Post subject: ...
PostPosted: Fri Feb 17, 2006 12:36 am 

instinkta e tova koeto ni e zalojeno genetichno...prav si.. smesih go s ostanaloto :P

~DNA~

Back to top
 Profile WWWICQ 

Post subject:
PostPosted: Fri Feb 17, 2006 3:24 pm 

...eto edin mnogo prost primer.

Cheta neshto v niakoi forum deto me naejava na sekundata predizvikano ot niakakuv absoliutno prostashki ili nadmenen komentar. Otvariam pripriano reply i pochvam da pisha, da pisha da se obiasniavam, da se zaiajdam, i chustvam kak zlokobnoto chustvo v men se uvelichava. V podobni momenti mi se sluchva pochti vinagi edno i sushto neshto. Ili mi se zatvaria prozoreca, ili stava neshto koeto bezvuzvratno zatriva teksta toku shto napisan ot men. AX! na vseki ot nas mu se e sluchvalo tazi situacia. Kogato sedna da prenapisvam cialoto proizvedenie nanovo i ako vse pak uspeia da go izpratia, vinagi sled tova sushtoto predizvikva ogromni upostoshitelni rezultati v otnosheniata mi s niakoi. Ako obache se zamislia nad sluchiloto se i ne prenapisha zatritite gadosti, useshtam edno oblivane ot spokoistvie i mudrst koito me zavladiavat, chustvam se mnogo nad drebnavostta koiato malko predi tova me e bila zavladiala. I da ne govorim za cialata gama ot telesni prejiviavania koito useshtam dokato ziaalta situacia se sluchva, izpotiavane na dlanite, trupki po cialoto tialo, nervnost i t.n. Kakvo oznachava tova? Neshto ot gore me pazi da pisha gluposti? hehehehehhehehehe.

Izvoda e. Pravilnia put e iasen. Toi e vinagi tam. Nie sme tezi koito triabva da go sledvame. Toi e mnogo raznoobrazen i razchlenen na bezbroi veroiatnosti obache vsiaka edna ot tiah bi bila ot nasha polza. V momenta kogato neshto chujdo iska da ni otstrani ot tozi put, vinagi poluchavame znaci. Ama nie horata sme mnogo samovliubeni i ne mojem da poviarvame che ima i po silni neshta na tozi sviat ili na opletenite v edno svetovete prez koito preminavame, jiveem ili se proektirame, ot nashta logica, ot AZa kato centur, ot Choveshkoto mislene i izobretena logika. Ako samo za mig, prosto za mig se ostavim na tozi kosmichen viatur da ni povee i imame malko turpenie, sushtia shte ni vodi, meko, izpolzvaiki tazi smeshna definicia: Intuicia, no kakvo da se pravi. Tia zaedno s sunishtata sa edni ostatuci, troshichki ot edno magichno i mogushtno cialo koeto sme bili. Zabravili sme kak da go izpolzvame no to si e tuk.

Design/3D/Creative

Back to top
 Profile WWW 

Post subject:
PostPosted: Fri Feb 17, 2006 3:49 pm 

Не съм съгласен, обаче. Това за което говориш ти може да е ярост, може да е нервност, може да е страх, може угризения да са, може много неща да е, но със сигурност не е интуиция.

Когато става дума за агресивни спорове всеки се изнервя, но това е емоция и в такъв случай не трябва да се оставиш на нея, а е най-добре да включиш мозъка и да прецениш внимателно нещата - дали спора си заслужава, дали споренето ти е присъщо, дали нервността ти ще надделее и т.н. От личен опит съм стигнал до извода, че да приемаш всеки знак като божествен до никъде няма да те доведе. Ако пишеш смс на някой и изведнъж някой ти звънне и целия смс се затрие, това едва ли е знак от Бог, казващ ти да не пишеш смс-а. Сигурен съм, че и друга работа си има, освен да дребнавичи. :) И ако това те спре да го напишеш или си излишно параноичен и суеверен или пък нещо, наречено подсъзнание, ти казва, че смс-са не е бил толкова важен и не е трябвало изобщо да започваш да го пишеш. :wink: А пък най-добре е човек да не избива до такава баналност, смс-и, банани и шареноразляти веселосови...

И да не говорим, че ти, в една друга тема, доказа, че ЯВНО не спазваш това, което току що написа. Мисля си, че заспори по този начин, по който, според теб, "интуицията" ти казва да не го правиш. Дребнаво и т.н. :wink: (а попринцип не мисля, че съм злопаметен чове... така де катерица :) )

Back to top
 Profile WWWICQ 

Post subject:
PostPosted: Fri Feb 17, 2006 5:47 pm 

az ne sum prefekten, ucha se, gresha. spodeliam prejivianoto. iskrenn sum s vas. primera koito dadoh beshe prsot primer. razbira se che toi ne pokazva nito intuicia nito 6to chustvo. napisah go zashtoto sushtata situacia mi se e sluchvala hiliadi puti i dori v otnoshenia kudeto niama negativizum. Ne beshe vajno dali sum bil nerven ami beshe vajno kak sudbata se namesva bezprikoslovno obache mnogo puti ne obrushtame vnimanie. Kachvam se v avtobus i se podhluzvam i pochti padam. hmmm.. dali da se kacha v avtobusa? Ako sum bil s povisheno vnimanie v tozi moment, ako sum bil absoliutno nashtrek i vupreki vsichko sum se podhluznal kato malko neskoposano dete? hm... naistina. v takuv moment, ne bih se kachil a tozi avtobus. bih izchakal sledvashtia. smesica ot lichen opit, intuicia, 6to chustvo... vzeti zaedno mi davat sila da vzema reshenie koeto po princip ne bih vzel. "...kak poo diaviolite edno spuvane shte me spre ot putia mi? (da vzema tochno tozi avtobus), spunah se sluchaino taka che da mu eb**..." tova bi bila normalnata misul obache sushtata veche me e ubedila che e predizvikana ot moiata choveshka glupost i egocentrichnost. Shtom sum v bitka s tiah, znachi spuvaneto veche pridobiva absoliutno drugo znachenie za men. To se e poiavilo za da mi pokaje che v sledvashtia avtobus moje bi she sreshtna momicheto na jivota si? ili shte sreshtna star priatel ili shte se sluchgi neshto razlichno, interesno ot rutinata. Eto tova e edin kliuch. Vinagi kogato obrushtam vnimanie na podobni malki znaci, vinagi mnalko sled tova se sluchva neshto stranno! Tova mi e dokazalo na men, silata na reshenieto, silata na tova da razchupish rutinata i da se ostavish na viatura da te nosi. ot vzemaneto na nai malkot reshenie do reshenia koito smeniat putia na celia ni jivot. ;)
:idea:

Design/3D/Creative

Back to top
 Profile WWW 

Post subject:
PostPosted: Fri Feb 17, 2006 6:30 pm 

да, но дали можем да устроим живота си така, че винаги да можем да си позволим да изчакваме следващия автобус (примерно)?

освен това имам още едно съмнение: дали Провидението винаги работи толкова просто, колкото ние си мислим? ако си се подхлъзнал в рейса, тълкуването, което ти даваш на това събитие, е пак малко егоцентрично. това подхлъзване може да няма нищо общо с развитието на твоя живот. напротив, Провидението може да иска да се подхлъзнеш, за да си счупиш главата, за да идеш в болница, за да не се качиш утре да караш колата и да не блъснеш лелката от съседния вход докато си разхожда кучето.

доколко имаме силида прозрем в Провидението, което всъщност е Хаос и законите му нямат нищо общо с нашите ограничени съзнания, дори и в интуитивната им част? "неведоми са пътищата Господни", както е известно. God (или както та си изберем да го наречем) works in mysterious ways. само ако сме напълно изцяло и едно с Вселената като цяло, можем да проумеем смисъла на случващото се. а, ако някой човек изобщо е едно с Вселената, той не може да бъде едно през цялото време, а само в отделни моменти, и във всеки случай не докато се движи по улицата и се качва в автобуса, защото тогава съзнанието му работи в друг режим... съответно и тълкуването на събитията е друго...

разпръснал всичките съзвездия преди
виж колко е нещастна
науката, в която вярваш ти
но ето, идва време
и никой няма да прости

Back to top
 Profile  

Post subject: mozyk
PostPosted: Sun Feb 19, 2006 11:20 am 

obshto vzeto ne e dobre da se misli mnogo..
tyi kato...chuvstvata/useshtaniata sa intuiciata, a emociite sa nashata choveshka reakcia na tova..
a mozyka ni e sravnitelno bug-nat ot vekove nasam...
matricata e genetichno nasloena ;)

taka che dokato ne si kultivirame mozyka da syzdava...a ne da razrushava nie niama da bydem edno s vselenata i trudno shte razchitame na intuiciata si...

Back to top
 Profile WWWICQ 

Post subject:
PostPosted: Sun Feb 19, 2006 3:02 pm 
OMG :shock:

Back to top

Post subject: Re: mozyk
PostPosted: Mon Feb 20, 2006 2:12 pm 

reign wrote:
taka che dokato ne si kultivirame mozyka da syzdava...a ne da razrushava nie niama da bydem edno s vselenata i trudno shte razchitame na intuiciata si...

Ако имаш нужда от злато - трепай индианци, ако искаш петрол трепай араби.
Не ти трябва атомна енергия ако не можеш да взривиш нещо.
Сечи дървета, че да имаш мека тоалетна хартия.
...
...
... :o

ПС: Аурата спада ли към шестото чувство?

Back to top
 Profile  

Post subject: Re: wow
PostPosted: Mon Feb 20, 2006 5:08 pm 

Уау... цял ден 4ета тая тема, и накрая се реших да се вмъкна

reign wrote:
Image
Image
Image

епифиза, хипофиза , хипоталамус.. 3-то око, диамантена 4акра..
ляво полукълбо-дясно полукълбо..

а може би интуицията не е функция на някой определен орган или нервен ганглий, а на (био)полето?
Image
Image
Image

пове4ето неща, дето щях да ги цитирам истанаха на предишните страници.. но ето нещо от тази:
Quote:
Cheta neshto v niakoi forum deto me naejava na sekundata predizvikano ot niakakuv absoliutno prostashki ili nadmenen komentar. Otvariam pripriano reply i pochvam da pisha, da pisha da se obiasniavam, da se zaiajdam, i chustvam kak zlokobnoto chustvo v men se uvelichava. V podobni momenti mi se sluchva pochti vinagi edno i sushto neshto. Ili mi se zatvaria prozoreca, ili stava neshto koeto bezvuzvratno zatriva teksta toku shto napisan ot men. AX! na vseki ot nas mu se e sluchvalo tazi situacia.

и при мен става така понякога и изтривам цяла страница постинг съвсем импулсивно..
И понеже процесорът ми е "възкресяван" във фурната , та понякога системата ми спонтанно се рестатртира и това става от самосебеси.."слу4айно"
Дали?? :?:
Кое е Онова, което кара нещата да се слу4ват", Силата на "събитийността", пулсът на Истинското време, не е ли Това, което при4инява"гъдели4кането в корема", "настръгването на космите на врата", "виждането" и "непреклонното намерение" на кастанедианците?? :?:

Quote:
..gledna to4ka..

"Koгато хоризонтът на някого се стесни до то4ка, тогава той ве4е има гледна то4ка"

когато съсредото4иш ВНИМАНИЕТО си върху нещо( било то нещо, което виждаш, нещо, което 4уваш, помирисваш и тн.) тогава губиш от фокус останалата информация, която постъпва през специализираните и неспециализираните като сензорни клетки. Защото всяка една жива клетка има РЕЦЕПТОРИ за външния свят.

и за съжаление съзнанието не просто
"Цитат:
Във вселената има невероятно много информация. Нищожно малка част от нея се възприема от сетивата ни. Нищожно малка част от тази част достига мозъка, и нищожно малка част от нищожно малката част от нищожно малката част достига съзнанието." а съзнанието я възприема тенденциозно. Предубедено.
Възприема САМО тази 4аст, която съвпада с предишен опит или е във фокуса на съзнанието.

Останалото се запаметява и се обработва скрито и тайно от аз-а.
В опредлени състояния е възможно осъзнато възприемане на цялостния поток, но тогава аз-ът е нейде в 4екмеджето си, предвидливо самоизклю4ил сеза да не възприема нещата, които не биха паснали към добре-подредената му представа за света и които са обект на "другото(второто) внимание".
Навремето бях по4нал да го нари4ам "неумолимо осъзнаване", но в последствие реших 4е да нари4аш нещо необяснимо, което при това постоянно фрактализира си е доста неуместно и понякога даже вредно.
Интуициите или ги следваш, или ги игнорираш с логи4ески аргументи.
това най-4есто няма отношение към крайния резултат, но има зна4ение по отношение на оценката на слу4ващото се като"предизвикателство" или "изпитание", или както си искате го нари4айте или по-добре не го нари4айте..

когато караш лодка в реката или в морето винаги има вълни/те4ения.

или постоянно псуваш 4е ти пре4ат, или просто караш както намериш за добре и се кефиш на красотата на стихията.

Интуиция има всяко живо същество, но не всяко е майстор в това отношение. Това си е Изкуство. Всеки може да нарисува птица, но не всяка рисунка ще е като истинска.
по същия на4ин не всяка интуиция е достатъ4но то4на. А и тази, която е "като истинска" пак е донякъде "стилизирана".

но все пак има моменти в които полето на всяка една клетка е в синхрон не само с полето на останалите, но и със полетата вси4ко съществуващо.. това може би може да се наре4е "ТАНЦ" :idea: :?:

може би осъзнаването се полу4ава заради вълните, които възникват по повърхността между осъзнатото и Неизвестното :?: :mrgreen:

Не "вярвам" в интуицията, практикувам я тъй, както умея и постояно се у4а, понякога от интуициите си, а понякога от логи4еския анализ на грешките си..
Но поне се нау4их да прилагам логиката само по отношение на миналото, не и по отношение на Настоящето

Back to top
 Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Feb 21, 2006 11:26 am 

и все пак ми се струва че най-големия проблем свързан с интуициите е да се научим да ги тълкуваме правилно, за да не се превърнат в илюзорни импулси или дори прищявки. за мен знаците винаги са били изключително важни, или поне от момента когато прочетох книгата която радикално промени живота ми: селестинското пророчество. непрекъснато следя знаците, било то че компютъра ми отказва да изпрати някои емейл, или че срещам познат човек съвсем случайно в даден град в чужбина сокато съм на почивка, или че виждам номера на колата на даден човек 2323 и знам че обезателно трябва да прекарам следващите часове с него, или просто каквото и да е съвпадение. ако не бяха съвпаденията , дори нямаше да съм дошла във frankfurt. винаги когато преди време поемах дълги пътувания на стоп, се водех само и единствено по знаците без да знам къде точно искам да отивам. така се озовавах я в холандия, я в англия, я във франция. знаците са навсякъде около нас и нищо не е случайно. но дали да разпознаваш знаците, всъщност е равностойно на това да имаш интуиция? и по какъв начн тълкуваме знаците: чрез чувството в сърцето си или чрез биополето си или чрез неуро полето си?? виждам че всички вие давате за пример картините на алех грей и може би трябва да спомена че като го видях на лсд симпозюма миналия месец, той говореше изключително много за влиянието на timothy leary и цялата неуро наука върху произведенията си. така че, партилан, картинките които постваш може би не отразяват просто някакво си поле а именно ноироналното поле. може би това поле е единственото което не ни лъже, както ни лъжат чувствата или интелекта. а може би това поле наистина е свързано с произвеждането на натурални ноиротрансмиттери в областта на така нареченото "трето око".

в никакъв случай не бих пренебрегнала факта че именно областта на третото око се оказва областта където нашето тяло произвежда натурално дмт (виж поста на бегемот). тоест дори древното знание за третото око явно доста добре съвпада с научните изследвания в областта на ноирологията. не е важно дали говорим с езика на философията или с езика на науката, говорим за едно и също нещо.

е друг е въпроса дали интуицията всъщност е значително по-низша способност отколкото си мислим и че не е свързана с отварянето на третото око или съответно с натуралните ноиротрансмиттери предизвикващи near dead experience ( книгата дмt: the spirit molecule я четох отдавна но нека бегемот ме поправи ако вътре наистина се описваше интуиция, а не значително по-виши човешки способности).
може би интуицията е присъща за много по-ниши нива на осъзнаване отколкото се опитваме да я представим. все пак уж се говори че хора с отворени по-горни чакри изобщо не се занимават с интуиция защото уж са абсолютно безлични, без его, и са само част от галактическия план без да имат нужда да преценят как трябва да постъпят защото са се превърнали в инструменти на галактическия план. е, аз не се смятам за човек който е достигнал тези нива на осъзнаване, но може би има някои от вас които знае повече и то не от прочетени книги?????????????

Back to top
 Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Feb 21, 2006 1:58 pm 

Очевидно всеки смята интуицията за т.х. шесто чувство с мое изключение. Всеки знак е именно такъв защото го възприемаме като поличба и ако не сме възприели с мозъка информация която да ни казва "това е знак" въобще нямаше да обръщаме внимание на тези неща.
Както писах преди за мен шестото чувство е всъщност шестото сетиво(при това доста неопределено, поне за мен) и така както когато чуеш кола зад гърба си е естествено да се чувстваш предопреден, същото и с шестото чувсо във вид на интуиция. Предполагам начина да опознаеш това екстра сетиво е като почнеш да следваш знаците си, да си ги обясняваш и т.н.
Наскоро гледах някакво филмче за изследвания на аурата. Всяка жива клетка излъчва светлина(био-фотони) в това число и човешкото тяло. Съществуват идеи за диагностициране на болести посредством иследване на био-светлината, дори някои смятат че може да се въздейства по някакъв начин, на мен страшно ми прилича на магьосничество или т.н. екстрасенси. Но пък колко от възможностите си използваме?

"но може би има някои от вас които знае повече и то не от прочетени книги?????????????"
То това май беше идеята на темата като цяло, по-скоро лични усещания и нещо наистина преживяно/изследвано :)

Back to top
 Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Feb 21, 2006 3:59 pm 

не се опитвам да отри4ам о4евидните особености на разли4ните органи във физи4еското тяло , просто разделянето на цялостното Възприятие
на отделни сетива(зрение, слух, вкус, осезание, обоняние, 6-то, и 7-мо 4увство) не помага за разбирането на природата на възприятието, даже напротив..
та нали хилядите вкусове, които разли4аваме (домат, 4ушка, тиква, авокадо) не могат да бъдат разли4ени без обонянието и/или без осезанието :lol:

а за т. нр "синестезия" какво да кажем??
когато по4ваш да виждаш звуци и да 4уваш светлини.. Ами 4е това е възможно дори при хора с увреден слухов или зрителен нерв..

Кое "вижда" и кое "4ува" в слу4ая??
Окото/ухото, мозъка(зрителния корекс или слуховия център) или нещо друго?

Да, несъмнено епифизата, хипофизата и хипоталамуса имат отношение към емоционалните ни състояния, хормонална ни система и какво ли не още.. вероятно имат пряко отношение към т.нр "интуиция", но не окото вижда, а виждащия. По време на сън о4ите нищо не виждат, но сънуващия вижда, при това понякога с по-ярки цветове от истинските..

изобщо всики толкова красиви/грозни, реалисти4ни и матерлиасти4ни "орнаменти" на възприятията ни са само една изкусна украса , насложена върху постъпващия енергиен поток.
разли4ните 4естоти и фрактални модели възбъждат разли4ни вериги от неврони/активират разли4ни снопове във сияното ни тяло и асоциират разли4ни усещания, но потокът енергия е един.

да , вярно, разли4ните клетки имат разли4ен брой и разнообразие от рецептори, но всяка клетка сама по себе си има разли4ни рецептеори.
и макар 4е клетките са разли4ни, ДНК-то им е същото..

просто деленето на сетивата на "по висши" и "по низши" е леко предубедено.

разли4ните сетива са разли4ни аспекти на възприятието 6-тата(епифиза) и седмата(хипоталамус) 4акри може би и даже сигурно имат отношение към фокусирането и координирането на цялостното възприятие.Но самите те са може би само интерферен4ни натрупвания на енергии..

Back to top
 Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Feb 22, 2006 1:49 pm 

Партилан420 wrote:
за т. нр "синестезия" какво да кажем??
когато по4ваш да виждаш звуци и да 4уваш светлини.. Ами 4е това е възможно дори при хора с увреден слухов или зрителен нерв..

Кое "вижда" и кое "4ува" в слу4ая??
Окото/ухото, мозъка(зрителния корекс или слуховия център) или нещо друго?

По време на сън о4ите нищо не виждат, но сънуващия вижда, при това понякога с по-ярки цветове от истинските..

За мене разделението си е помощ. Виждаш с очите, чуваш с ушите и т.н. Състоянието синастезия е много интересно и всеки който го е усетил наистина може да разбера смисъла в израза "корпусколярно-вълнов дуализъм". Но така както камъкът си е камък и звука си е звук същото със сетивата.
Кой възприема? Естествено, че човека(съзнание, мозък или кото и да е). Има едно много близко състояне до сънуване, когато просто се отпуснеш и слушаш музика оставяйки да нахлуят картинки сякаш пред очите ти и в момента в който пробваш да гледаш с очи всичко изчезва. Предполагам нещо подобно е възможно и с другите сетива. Което ме навежда на мисълта, че фактически органите не са важните, т.е. ти просто имаш даден набор за възприемане на енергийния поток(5 сетива) и когато нещо излезе извън рамките си готов да го определиш директно като нещо познато, демек шесто сетиво :mrgreen:

Хмм, интересно, Партилан420. Интересно!

Back to top
 Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Feb 24, 2006 4:49 am 

Сетиво е като всички останали, това че почти никой не умее да го използва и контролира не го прави по-малко значимо. Незнайно защо липсата на ясно изразен телесен орган свързан с него е главна причина за отричането му..

Само кренвиршът има два края.

Back to top
 Profile YIMICQ 

Post new topic Reply to topic  [ 89 posts ] 

Board index : REALMS : Unlimited

Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next